ASSİSTT'Lİ OLMAK

EN ÖNEMLİ DEĞERİMİZ İNSANDIR...

AssisTT’in önem verdiği en büyük yatırım insandır. Bu sebeple AssisTT’in her gün büyüyen dinamik, proaktif, güvenli, istikrarlı, çalışkan kadrosuna katılmak sizin için bir fark oluşturacaktır.

Siz de bu ayrıcalığa sahip olun ve kariyerinizi AssisTT güvencesi ile şekillendirin…

KARİYERİNİZİ KENDİNİZ ŞEKİLLENDİRİN

AssisTT’te her çalışan kariyerini kendisi şekillendirir. Performans değerleme ve yetkinlik analizi sonuçları ile yöneticilerinin koçluğu sayesinde kariyerlerini çizer, planlar ve yönetirler.

PERFORMANS DEĞERLEME SİSTEMİ

Şirket hedefleri doğrultusunda rutin aralıklarla belirlenen performans kriterleri, somut değerlerle ifade edilebilir ve objektiftir. Verilen hedefler dönem içerisinde kontrol edilerek kişilerin performansları gözlemlenir ve dönem sonunda saptanmış hedefler ile karşılaştırılıp, performans düzeyleri belirlenir. Çalışanların performans ortalamaları da farklı pozisyonlara aday olma süreçlerini ve ücret hak edişlerini etkiler.

DEĞERLENDİRME VE GELİŞTİRME MERKEZİ

Çalışanların birçok uygulama ile birçok açıdan değerlendirilmesini sağlayan bir yöntemdir. Kişilere kurumsal verimliliğe katkısı olan nitelikleri ve yetenekleri doğrultusunda değerlendirilme imkânı verir. Seçim, terfi ve gelişim amaçlı uygulanan bir süreçtir. Bu sayede çalışanların güçlü yönleri, gelişim alanları ve potansiyel yönleri belirlenmektedir. Değerlendirme neticesinde ihtiyaç duyulan konular için çalışanlar gelişim sürecine dahil edilir.

YETKİNLİK BAZLI KARİYER SÜRECİ

Yetkinlikler; seçme-yerleştirme süreçlerinde, şirket içi yatay ve dikey kariyer hareketlerinde uygun kişilerin belirlenmesinde önemli bir kazanımdır. Çalışanların kariyer haritaları da çıkarılırken görev aldıkları pozisyon profili ile yetkinliklerinin örtüşmesi sağlanmaktadır. Bu sayede kişi için yüksek performanslı ve verimli bir kariyer süreci çizilir.

KARİYER FIRSATLARI

Şirket içerisndeki açık pozisyonlar için öncelikli olarak iç kaynaklara başvurulur. Açık pozisyonlar ve aranan kriterler kurum içi portal aracılığıyla çalışanlara duyurulur. Kriterlere ve pozisyonun gerektirdiği deneyim ve beceriye sahip olan adaylar ilanlara başvurup, sürece dahil olma hakkına sahiptir. Mesleki beceri veya etkinliklerin yanı sıra şirket içi performans ortalaması da bu süreçte önemli bir ölçektir. Yükselme olanakları dikey ve yatay hareket şeklinde olabilir. Opersayon ve idari kadrolar arasında da kariyer geçişleri yapılabilme imkanları mevcuttur.

ÜCRETLENDİRME VE YAN HAKLAR

Ücretlendirme politikamız, uluslararası kabul edilmiş metodoloji ve ulusal araştırmalar çerçevesinde sürekli olarak güncellenen ve şirketimiz içindeki dengeyi koruyan bir yapıya sahiptir.

Yüksek performans gösteren çalışanlara hak ettiği yüksek gelir kazanımını performans ve prim gelirleriyle doğru orantılı olarak sağlıyoruz.

Kademe farkı gözetmeksizin tüm AssisTT çalışanları aşağıdaki yan haklardan faydalanmaktadır:

Çalışanlarımıza sağladığımız yan haklarla onların iş ve sosyal hayatta konforlarını en üst seviyeye çekmeye özen gösteriyoruz. Yan haklar politikası ve uygulamalarını da güncel tutmak için çalışmalar yapıyoruz.

Türk Telekom Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı: Türkiye’nin her yerinde Türk Telekom Sağlık Yardımlaşma Vakfı ile anlaşmalı olan sağlık kurumlarından, hem çalışanlarımız hem de yakınları yararlanabiliyor. Ayrıca anlaşmalı bankalar ve anlaşmalı spor salonlarında da çeşitli avantajlar sunulmaktadır.

Detaylı bilgi için: http://www.turktelekomvakfi.org.tr/

Türk Telekom Biriktirme Yardım Sandığı: Belirledikleri tutarları ödeyen çalışanlarımız herhangi bir dosya ve masraf bedeli ödemeden küçük taksit ödemeleriyle kredi çekebilir, herhangi bir dosya bedeli ödemeden maaşlarından otomatik olarak belirledikleri miktarda para biriktirme imkanı verilmektedir.

Detaylı bilgi için: http://www.turktelekombys.com.tr/

Ulaşım: 7/24 hizmet vermemiz sebebiyle çalışanlarımızı düşünüyoruz. Akşam vardiyalarında şirket ve ikametgahları arasında ulaşım imkânı sunuyoruz.

Yemek: Bünyemizdeki yemekhanelerimizde hijyenik ve sağlık standartlarına uygun olarak hazırlanıp takdim edilen leziz yemeklerimizle ,çalışanlarımıza öğle ve akşam saatlerinde ücretsiz yemek imkânı sağlanmaktadır.

Kreş: Bazı illerimizde 0-6 yaş grubu çocuğu olan çalışanlarımıza kreş imkânı tanınmaktadır.

Ayrıca kademe ve pozisyon bazında çalışanlarımıza farklı yan haklarda sunuyoruz.

İK MİSYONUMUZ

Çalışanlarımızın iş ve kurum memnuniyetini sağlamak amacıyla adil, insan odaklı, tüm çalışanlarımıza ve müşterilerimize katma değer katan İnsan Kaynakları süreçlerini uygulamak ve geliştirmektir.

İnsan Kaynakları vizyonumuzu gerçekleştirmek ve sürekliliğini sağlamak için, gerekli insan kaynağına sahip olmak ve kurum içi sürekliliğini sağlamak temel görevimizdir.

İK VİZYONUMUZ

Çalışanlarımıza heyecan ve gurur veren bir çalışma ortamı oluşturarak, şirketimizin sürekli başarısında en büyük etken olan çalışan memnuniyetinin devamlılığını sağlamak.

Müşteri odaklı, topluma karşı sorumlu ve etik değerlere önem veren, daima kazanmayı hedefleyen şirketimizin yüksek nitelikli çalışanlarının bilgi, beceri ve yetkinliklerini geliştirip, potansiyellerini ortaya çıkarıp, sürekli üstün performans göstermelerini sağlayarak, Çağrı Merkezi sektöründe en çok tercih edilen şirket olmak ve bu konumu korumaktır.

İŞE ALIM SÜREÇLERİMİZ
İşe alım sürecimizle, kurum kültürümüze ve değerlerimize uygun, ilgili pozisyonun gerektirdiği yetkinliklere sahip en uygun kişileri ailemize katmayı amaçlıyoruz. Yapılan tüm başvuruları gizlilik ilkesi kapsamında, eşit fırsat tanıyarak, adil bir şekilde değerlendirmeye önem veriyoruz. Sıkça karşılaştığımız sorularla işe alım sürecimize göz atalım:

- 1. İş fırsatlarından nasıl haberdar olabilirim?

Hem idari kadrolarımız için, hem de çağrı merkezi müşteri temsilcisi pozisyonları için iş fırsatlarımızı Assisttkariyerim, Kariyer.net ve Linkedin üzerinden duyuruyoruz. Ayrıca sosyal medya, Türkiye iş Kurumu ve danışmanlık firmaları üzerinden de sizlere ulaşıyoruz. Sen de ilanlarımızı bu platformlardan takip edebilir ve başvuruda bulunabilirsin.

-2. Müşteri Temsilcisi pozisyonu için aradığınız özellikler nelerdir?
 • Telefonda etkili iletişim kurabiliyor ve bundan keyif alıyorsan,
 • Diksiyonuna ve ifade biçimine güveniyorsan,
 • İç motivasyonun yüksekse ve hedef odaklıysan,
 • Zaman yönetiminde hassas olduğunu düşünüyorsan,
 • Vardiya sistemiyle günün farklı zaman dilimlerinde çalışmaya açıksan,
 • Lise ve üzeri öğrenimini tamamladıysan,
 • MS Office programlarını etkin şekilde kullanabiliyorsan,
 • (Erkek adaylar için) Askerliğini tamamladıysan ya da en az 2 yıl tecil ettirdiysen

müşteri temsilcisi pozisyonu için aradığımız özellikler sende var demektir.

-3. Değerlendirme sürecine dahil olmak için ne yapmalıyım?

Yapman gerekenler çok basit!

Eğer Müşteri Temsilcisi olmak istiyorsan;

 • Önce sana en uygun ilana başvurunu yap.
 • Kamera ve ses erişimi olan bir bilgisayar hazırla.
 • Sana ileteceğimiz kod ile değerlendirme sürecini başlat.
 • Ön değerlendirme sonucun olumlu ise görüşme için bizden haber bekle.
 • Görüşmelerde kendini en iyi şekilde ifade et.

Eğer idari kadrolarımızda görev almak istiyorsan;

 • Önce sana en uygun ilana başvurunu yap.
 • Görüşme öncesinde yönlendireceğimiz ön değerlendirmeleri tamamla.
 • Görüşmelerde kendini en iyi şekilde ifade et.
-4. Beni nasıl bir değerlendirme süreci bekliyor?

İşe alım süreçlerimizi uçtan uca online değerlendirme araçlarıyla yürütüyoruz. Objektif ve çok yönlü bir değerlendirme için; anket, genel yetenek sınavı, klavye sınavı, yabancı dil sınavı, kişilik envanteri, vaka ve simülasyon uygulamaları gibi araçları kullanıyor, video mülakat ve online mülakatlar gerçekleştiriyoruz. Biz Türkiye’nin dört bir yanında işe alım süreçlerimizi hız kesmeden gerçekleştirmenin kolaylığını yaşarken, sen de evinin konforunda değerlendirme süreçlerimize dahil olabiliyorsun.

+ 5. Değerlendirme sonucumu nasıl öğrenebilirim?

İlgili pozisyon için işe alım sürecimizi tamamladığımızda SMS’le ya da başvuru yaptığın platform üzerinden mesajla sana bilgi veriyoruz. Değerlendirme sürecini başarıyla tamamlarsan, sana iş teklifimizi sunuyor, çalışma şartlarımızı detaylı biçimde paylaşıyoruz.

+ 6. Değerlendirme sonucum olumlu değilse tekrar başvurabilir miyim?

Değerlendirme sonuçlarımız 6 ay boyunca geçerlidir. Bu süre sonrasında yeniden başvuruda bulunabilirsin.

ASSİSTT AKADEMİ

AssisTT’te eğitim ve gelişim faaliyetlerimizi,
- Şirket genelinde ve kişi bazında
- Gelişmeye açık olan değerler ve yetkinlikler çerçevesinde
- Çalışanlarımızın ve organizasyonun ihtiyaçlarına yönelik olarak planlıyoruz.

Eğitim ihtiyaçlarının belirlenmesinde ,
- Kurumun strateji ve hedefleri
- Performans değerlendirme sonuçları
- Görev tanımları
- Çalışanın kendisinden ve yöneticisinden gelen geri bildirimler
- Yeni yatırım ve projeler önem taşıyor.

Eğitim modellerini, eğitimin konusu ve ihtiyaca göre şirketimiz bünyesindeki iç eğitimcilerimizden veya hizmet alma yoluyla profesyonel eğitim kurumlarından destek alarak oluşturuyoruz.

İnsan Kaynakları politikalarımız doğrultusunda tüm çalışanlarımız, pozisyon bazlı gelişim haritalarına göre işe başlangıçlarından itibaren temel oryantasyon ve yıllık eğitim programlarına katılıyor. Eğitimlerimiz aşağıdaki başlıklarda toplanıyor:

 • Şirkete yeni katılan çalışanların şirketi, çalışanları, işi ve iş çevresini en kısa sürede tanımaları ve bunlara uyum sağlayabilmeleri amacıyla verdiğimiz ORYANTASYON EĞİTİMLERİ
 • Mesleki yetkinliklerin arttırılmasına yönelik MESLEKİ GELİŞİM EĞİTİMLERİ
 • Çalışanın bilgi, beceri ve motivasyonunu geliştirmeye yönelik KİŞİSEL GELİŞİM EĞİTİMLERİ
 • Yönetici becerilerinin arttırılmasına yönelik YÖNETİCİ EĞİTİMLERİ
 • Zamandan ve mekandan tamamen bağımsız bir şekilde sınıfa gelme zorunluluğu olmaksızın, tamamen sanal ortamda canlı, görüntülü, sesli olarak derslerin işlendiği, katılımcının istediği zaman bunları tekrar izleyebileceği ve görüntüleyebileceği UZAKTAN EĞİTİMLER
 • Çalışanlarımızın sınıf eğitimleri haricinde bilgi seviyesini arttırması ve düzenlenen sınıf içi eğitimlere destek olması amacıyla gerçekleştirdiğimiz E-EĞİTİMLER

SIK SORULAN SORULAR

+ 1. Nasıl başvurabiliriz?

https://assistt.hrpeak.com/ ve Kariyer.Net üzerinden ilanlarımıza başvurabilirsiniz.

+ 2. Asistan (müşteri temsilcisi) işe alım sürecinde hangi sınavlar yapılıyor?

Asistanlık pozisyonlarına başvuran adaylarımıza klavye sınavı, genel yetenek testi ve kişilik envanteri uygulanmaktadır.

+ 3. İdari kadro işe alım sürecinde hangi sınavlar yapılıyor?

İdari kadrolara başvuran adaylarımıza; genel yetenek testi, İngilizce seviye tespit sınavı ve kişilik envanteri uygulanmaktadır.

+ 4. Sınavlar nerede yapılıyor?

Sınavlar AssisTT'in lokasyonlarında, bilgisayar üzerinde yapılmaktadır. Adaylarımıza sınav öncesinde SMS ile sınav saati ve yeri hakkında bilgilendirme yapılmaktadır.

+ 5. Mülakatlarda hangi sorular soruluyor, içerikleri ile ilgili bilgi alabilir miyiz?

Adayın yetkinliklerini ve pozisyona uygunluğunu saptamaya yönelik sorular sorulmaktadır.

+ 6. Mülakat sonuçlarını nasıl öğrenebiliriz?

İşe alım süreci tamamlandığında adaylara durumları ile ilgili SMS ile bilgilendirme yapılmaktır.

+ 7. Asistan pozisyonu için gereken genel başvuru kriterleri nelerdir?
 • 18-35 yaş
 • En az lise mezuniyeti
 • Diksiyonu düzgün
 • Vardiyalı çalışabilecek
 • Erkek adaylar için askerlik en az 2 yıl tecilli
+ 8. Okulumun bitmesine tek ders kaldı , yine de başvurabilir miyim?

Başvurularımız için en az lise mezuniyeti şartı aranmaktadır.

+ 9. İşe alacağınız kişilerde deneyim arıyor musunuz?

Başvurulan pozisyonun niteliklerine göre değişim göstermektedir.

+ 10. İşe alım tarihleri nelerdir?

'https://assistt.hrpeak.com/' üzerinden işe alım süreci başlangıç tarihleri hakkında bilgi edinebilirsiniz.

+ 11. Başvuru yaptığım pozisyonun işe alım süreci sonucunda başarısız olursam tekrar başvurabilir miyim?

Başvurabilirsiniz.

+ 12. Genel başvuru kabul ediyor musunuz?

'https://assistt.hrpeak.com/' üzerinden Cv'nizi oluşturarak genel başvuru yapabilirsiniz. Açık pozisyonlar için özgeçmişiniz uygun görüldüğü takdirde işe alım sürecine dahil edilirsiniz.

+ 13. Asistan pozisyonu için vardiyalı çalışma düzeni her durumda geçerli midir?

Çağrı merkezi operasyonlarımızda 7/24 değişken vardiya sistemi ile çalışılmaktadır.